Söyleyecek Sözümüz, Yürüyecek Yolumuz Var

Çarşamba, 25 Temmuz, 2018 @ 14:08

Değerli Yol Arkadaşlarım,

Bayrağını dalgalandırmaktan, kimlik ve rozetini taşımaktan onur duyduğum, Cumhuriyetimizin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ülkemizin önünde aşılması gereken birçok engel, çözülmesi gereken birçok hayati sorun bulunurken bütün enerjisini kurultay ve isim ekseninde eritmesinden çok büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini istiyorum.

Henüz 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendirmeden, her kesimin kabul ettiği ‘İktidar Yerelden geçer’ tezi doğrultusunda önümüzde baskın yerel seçimler beklenirken, parti içinde gerilimin fitilini ateşleyen kurultay çağrısı ne zihinlerde ne de vicdanlarda gerçekçi bir yer bulmamaktadır.

Partimiz 70 yıl içinde birçok kez Genel Başkan ‘İsim’ değişimi yaşamış fakat buna rağmen tek başına iktidar çoğunluğunu sağlayamamıştır.

Yıllardır süregelen fakat soruna çözüm olmayan ‘sen, ben’ mücadelesine ayıracak tek bir anımız dahi yok. Gönlümüz ne kadar el vermese de kabul etmemiz gereken bir gerçek var ki; 24 Haziran ile birlikte ülkemiz yeni bir yönetim sistemine geçmiştir. Yüreği bizlerle atan milyonlara karşı görevimiz; ‘Biz’ olarak eski alışkanlıklardan kurtularak, çağımız, bugünümüz ve yarınımıza uygun tabandan tavana değişimi tartışarak yeni döneme hazırlanmak olmalıdır. Değişimi, örgütlenme modelimizi yenileyerek ve bağlılığımızı Sosyal Demokrat ideolojiye oturtarak enerjimizi tazeleyebilir ve en alt kadrolara kadar güven tahsis ederek gerçekleştirebiliriz.

Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, demokrasi ve parlamenter rejime inanan dili, dini, ırkı, cinsiyeti ve rengi ne olursa olsun her kesimi bir araya getirerek 16 Nisan referandumu ile birlikte toplumda uzlaşı kültürüne liderlik etmiştir. Liderliğini, Partimizin kuruluş felsefesi Anadolu Hümanizmi vizyonu ve misyonuna uygun olarak 24 Haziran seçimlerine kadar taşımış, mimarı olduğu ‘Millet İttifakı’ sayesinde Anadolu’da Barış sürecini, Meclisimizi çoksesli hale getirmesiyle taçlandırmıştır.

Bu uzlaşı ve demokratik tavrını Parti içinde de göstererek kendisine karşı iki kez rakip olmuş mücadele arkadaşımızı, Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir makama aday göstermiştir.

Gücünü ‘insan odaklı’ Anadolu Hümanizminden alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin asil ve cesur yoldaşları; Hacıbektaş Veli, Hz. Mevlana, Yunus Emre gibi erenlerin kültürüyle yoğrulmuş, demokrat ve hoşgörünün sembolü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çabalarını,  günübirlik hesaplar peşinde gidenlere heba  etmeyecek kadar vefalıdır.

Saygılarımla

Ali Kılıç

Belediye Başkanıdestek

Kategori: Güncel Haberler
Etiket: , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
Yorum Ekle